kobieta_hd

Executive Master

of Business Administration

wiedza menedżerów jutra!

Nowoczesne zarządzanie przedsiębiorstwem

W dzisiejszych czasach najważniejszymi zasobami przedsiębiorstw są wiedza i talent pracowników. To dzięki nim organizacje generują pomysły umożliwiające im rozwój w zmieniającym się otoczeniu konkurencyjnym i instytucjonalnym. Aby osiągnąć sukces rynkowy, uzyskując przy tym ponadprzeciętne zyski, najlepsze firmy łączą wiedzę, talent, technologię i organizację. Dzięki temu aktywa niematerialne mogą swobodnie przemieszczać się przez całą strukturę organizacji, zaś wszyscy pracownicy, niezależnie od stanowiska, mogą być innowatorami.

Nowoczesne zarządzanie obejmuje nie tylko nowe spojrzenie na funkcjonowanie samych przedsiębiorstw, ale także na ich relacje z otoczeniem. Granice przedsiębiorstw sukcesu rozmywają się na skutek rozwijania niestandardowych relacji z firmami opartych na kooperencji i współpracy z konsumentami przy tworzeniu nowych produktów. Przenoszenie aktywności konsumenckiej do internetu stawia przed menedżerami przedsiębiorstw i specjalistami od marketingu nowe wyzwania, sprostanie którym wymaga zrozumienia specyfiki nowych mediów i zachowania „nowego konsumenta”.

W naszym programie staramy się pokryć wszystkie kluczowe problemy współczesnego zarządzania, począwszy od jego miękkich aspektów, takich jak przywództwo, kultura organizacyjna, komunikacja, selekcja i motywowanie pracowników, poprzez zachowanie „nowych konsumentów”, marketing nowych mediów, zarządzanie finansami i ryzykiem w przedsiębiorstwie, systemy wspomagania decyzji, zaawansowane metody zarządzania projektami z uwzględnieniem specyfiki zespołów rozproszonych, umiejętności rozwijania nowych pomysłów w prosperujące przedsięwzięcia gospodarcze (start-upy), nowe modele biznesowe i kończąc na najlepszych wzorcach zarządzania strategicznego dużymi organizacjami i zarządzania w kryzysie. Dopełnieniem programu są zajęcia wspomagające budowę marki osobistej pracownika/menedżera na rynku.

Nasz program nie jest raz na zawsze dany; dążymy do tego, aby zmieniał się wraz z postępem wiedzy menedżerskiej, spełniając oczekiwania „menedżerów jutra”.

Wykładowcy

Naukowcy i praktycy gotowi dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Członek Europejskiej Akademii Nauk oraz blisko 30 organizacji w tym Komitetu Mazowieckiej Nagrody Jakości, Rady Języka Polskiego PAN i Rady Fundacji FOR. W latach 1990-2010 prezes zarządu A. Blikle Sp. z o.o., dziś członek rady nadzorczej.  “Człowiek Jakości Roku 2010” przyznany przez Kongres polskich Menedżerów Jakości ISO POLAND 2011.

Andrzej BLIKLE
Andrzej BLIKLEprof. dr hab.

Profesor nauk ekonomicznych, ukończył podyplomowe studia menedżerskie we Włoszech (Scuola Enrico Mattei w Mediolanie) oraz 9-miesięczny program zaawansowanego kształcenia menedżerskiego dla wykładowców szkół biznesu (Advanced Management Education Program) w School of BusinessCarleton University w Ottawie.

Bogdan MRÓZ
Bogdan MRÓZprof. dr hab.

Edukator biznesu: trener, coach, doradca, mówca motywacyjny i nauczyciel akademicki. W latach 1996-2003 związany z Agora S.A.- Grupą Radiową, pracując na stanowiskach Dyrektora Sprzedaży i Regionalnego Dyrektora Sprzedaży, a także piastując funkcję Członka Zarządu w spółkach Holdingu.

Krzysztof MANTHEY
Krzysztof MANTHEY

Mentor AIP Business Link, członek rady ekspertów ośrodka analitycznego THINKTANK, certyfikowany coach International Coaching Community, wykładowca akademicki. Konsultant biznesowy, współpracujący z firmami na całym świecie. Opublikował dziesiątki artykułów dotyczących zastosowania psychologii w biznesie.

Miłosz BRZEZIŃSKI
Miłosz BRZEZIŃSKI

Doktor ekonomii w zakresie zarządzania, trener, adiunkt w Katedrze Marketingu Akademii Leona Koźmińskiego. Specjalista w prowadzeniu szkoleń z zakresu marketingu, analiz rynkowych, reklamy, technik sprzedaży, obsługi klienta, zarządzania marką i zachowań konsumenckich.

Jolanta TKACZYK
Jolanta TKACZYKdr

Dlaczego warto studiować w INE PAN?

  • JAKOŚĆ

    Program „EMBA” w INE PAN to jeden z najnowocześniejszych programów MBA w Polsce.

  • PRESTIŻ

    Polska Akademia Nauk jest jedną z najbardziej renomowanych instytucji naukowych w Polsce.

  • LUDZIE

    “EMBA” w INE PAN to szansa na nawiązanie perspektywicznych kontaktów biznesowych z ciekawymi ludźmi.

Kontakt

Kierownik studiów: dr hab. Joanna Cygler

Opiekun studiów: mgr Aneta Jasińska

Pałac Kultury i Nauki
XXIII piętro, pok. 2324
Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa

telefony: 22 656 64 31 lub 606 754 673
e-mail: ajasinska@inepan.waw.pl

Kliknij aby zapoznać się ze szczegółami rekrutacji. 

Dołącz do grona naszych studentów!

Pierwsze zajęcia: 12 marzec 2022 r.

Rekrutacja: do 2 marca 2022 r. – lub do wyczerpania wolnych miejsc.
Miejsce prowadzenia zajęć: Pałac Kultury i Nauki
Łączna liczba godzin: 320 godzin zajęć
Punkty ETCS: 36
Organizacja zajęć:
Studia EMBA trwają dwa semestry. Zajęcia prowadzone są w trybie niestacjonarnym: w soboty i niedziele. W ramach studiów organizowane jest 16 zjazdów. Każdy zjazd to 20 godzin akademickich zajęć, po 10 w soboty i niedziele w godzinach 9:00-13:00 i 14:00-18:00. Zajęcia prowadzone są w formie wykładów, ćwiczeń i warsztatów.